Gliwiccy strażacy przygotowali niespodziankę dla najmłodszych pacjentów szpitala miejskiego

W niedzielę, 24 maja br. strażacy Komedy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach zorganizowali atrakcję dla małych pacjentów i personelu medycznego Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Pod szpital podjechały trzy samochody ratowniczo-gaśnicze. Strażacy zaprezentowali samochód gaśniczy i samochód specjalny z drabiną mechaniczną
z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Gliwicach oraz samochód gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej Gliwice-Bojków. Na dziedzińcu przed szpitalem druhowie z OSP Gliwice -Bojków przeprowadzili również pokaz gaszenia pożaru oraz sprawiania kurtyny wodnej. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną panującą na terenie kraju mali pacjenci mogli obserwować działania strażaków z okien. Wszyscy otrzymali także pluszowe misie, które strażacy dostarczyli w niecodzienny sposób – podjeżdżając pod okna przy pomocy drabiny mechanicznej. W ten sposób gliwiccy strażacy choć na chwilę wywołali uśmiech na twarzach dzieci, a także wyrazili wsparcie i solidarność z pracownikami służby zdrowia.

 

Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach skierował podziękowania dla strażaków za przygotowanie wyjątkowej niespodzianki.

 

opracowanie: KW PSP w Katowicach, KM PSP w Gliwicach

zdjęcia: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach