Dzień Strażaka 2012

    18 maja 2012 roku,  Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach, obchodziła uroczyście Dzień Strażaka połączony z XX – leciem Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczystość uświetnił swoją obecnością Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz oraz Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach nadbryg. Marek Rączka.

Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. Św. Barbary w Gliwicach. Mszę w intencji strażaków i ich rodzin celebrował ks. biskup Jan Kopiec oraz kapelan strażaków gliwickich ks. Piotr Faliński. 

W trakcie uroczystego apelu, który rozpoczął się o godz. 11.00 w Gliwickim Teatrze Muzycznym, po powitaniu wszystkich zaproszonych gości przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach st. bryg. Janusza Przybylskiego, zaprezentowano film, przedstawiający rys historyczny Państwowej Straży Pożarnej na przestrzeni ostatniego dwudziestolecia wraz z najważniejszymi wydarzeniami z życia gliwickiej Komendy.

Następnie Komendant Główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz wręczył odznaczenia i awanse dla strażaków na wyższe stopnie służbowe.

Nie zapomniano również o sympatykach i współpracownikach gliwickich strażaków. Z okazji XX – lecia PSP, Komendant Główny PSP ufundował medale okolicznościowe, którymi osobiście uhonorował przedstawicieli władz samorządowych, Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu oraz sympatyków, współpracowników i strażaków gliwickiej Komendy.

Zakończenie uroczystości uświetnił występ artystów sceny Gliwickiego Teatru Muzycznego.

GALERIA ZDJĘĆ